Amortyzacja prywatnego mieszkania jako koszt firmy

Każda osoba , która prowadzi działalność w domu może obejmować amortyzacji uzyskania przychodów wydatków mieszkaniowych . W ten sposób możemy zmniejszyć podatek dochodowy w górę do kilku tysięcy dolarów rocznie .

Małe firmy często robić interesy w mieszkaniu lub domu prywatnym , w działalności tylko część jego powierzchni. W tym przypadkuprzedsiębiorca ma prawo zawierać obowiązek nie tylko bezpośrednie koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej ( zakup towarów , telefony , paliwo ), ale również koszty pośrednie związane z utrzymaniem i eksploatacją mieszkanie lub dom .

Koszty te są odliczane od podatku , proporcjonalnie do wielkości mieszkania używane w celach komercyjnych . Na przykład, jeśli z powodów biznesowych , stosujemy 30% kosztów uzyskania przychodów mieszkalnych jesteśmy uprawnieni do obejmują 30% wydatków na utrzymanie .

Co może być wliczone w cenę?

Koszty firmy , możemy zawierać część kosztów operacyjnych , takich jak czynsz , opłaty za energię elektryczną , gaz i wodę . To nie wszystko . To osobny rozdział , ” firmowe ” mieszkania mogą być zawarte w środkach trwałych . Następniekoszty prowadzenia działalności , możemy również obejmować odsetki kredytu na zakup domu , jak również umorzenie części wartości niematerialnych.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj miejsca zawsze należy określić wartość początkową .

Najczęściej wartość ta jest ustawiona na podstawie ceny zakupu domu . Rozszerzenie ceny zakupu dodatkowych kosztów związanych z zakupem , tj. koszty notariusza , prowizję , opłaty transakcji prawa cywilnego , kosztów wykończenia pomieszczeń , itp.

Jeśliobiekt nie kupić , ale to zbudowany , jego wartość początkowa jest ustalana na podstawie kosztów .

Wreszcie , można również określić wartość początkową lokalu , stosując uproszczoną metodę . W tym przypadkuwartość początkowa jest produktem na obszarze lokalnym ikwota równa 988 zł. Ilość ta została uwzględniona w prawie długoletniej na bardzo niskim poziomie , dzięki czemuwartość początkową określa się na podstawie tego sposobu prawie nigdy nie jest korzystniejsze niż określona na podstawie dwóch powyższych metod .